OSTŘE SLEDOVANÉ OTÁZKY

Vše co by Vás mohlo zajímat na jednom místě.

Máte otázky, na které neznáte odpovědi? Nenašli jste je nikde na našem webu? Proto jsme připravili seznam nejčastějších otázek a odpovědí, na které byste mohli při realizaci PanoBoardu narazit.

KOMPATIBILNÍ TELEFONY

Máte gyroskop? Není problém.

Základem pro bezproblémové využití PanoBoardu a virtuální reality je to, že Váš chytrý telefon musí obsahovat alespoň gyroskop. A nejlépe také akcelerometr. Právě tyto dva senzory umožní pohyb zařízení v prostoru a Vy si tak můžete naplno užívat nové dimenze reality. Zpracovali jsme pro Vás také jednoduchý systém pro ověření, jestli Váš telefon tyto podmínky splňuje.

VELIKOST TELEFONŮ

Mám dostatečně velký display?

Velikost displaye je pouze jedním z kritérií pro zajištění toho nejlepšího výsledku a zobrazení virtuální reality. PanoBoard Click je vhodný pro smartphony s velikostí obrazovky od 4,5¨ do 5,6¨. Můžete použít i telefon s menší úhlopříčkou, ale zážitek nebude zdaleka tak pohlcující. Dalším důležitým kritériem pro co nejlepší obraz je display s minimálně Full HD rozlišením. Zjistěte, jak je na tom Váš telefon.

KOMPATIBILNÍ APLIKACE

Neomezené možnosti!

V podstatě jakákoliv mobilní aplikace, která je dostupná na App Store nebo Google Play je vhodná pro použití na PanoBoardu. A to je také výhoda našich brýlí na virtuální realitu – maximální kompatibilita bez ohledu na zařízení či operační systém. Doporučujeme si však stáhnout aplikace Homido Center, která slouží jako katalog těch nejlepších her a aplikací pro mobilní telefony.

VŠE POHROMADĚ

Zde najdete odpovědi na všechny své zvídavé otázky.

A pokud i přesto je stále nějaká, na kterou jste odpověď nenašli, nevájte nás kontaktovat a my Vám rádi poradíme.

PROČ JE PANOBOARD TAK DRAHÝ? VIDĚL JSEM CARDBOARD ZA 50 Kč

Stejně jako se prodávají mobilní telefony za 1.000 i 20.000 Kč, stejně tak je možné pořídit cardboard za 50, ale i 400 Kč. Rozdíly ve kvalitě zpracování, použitých materiálech a čistotě optické soustavy jsou však neporovnatelné. Cardboardy za méně než 100 Kč pocházejí od zahraničních, především asijských výrobců, kde nemáte žádnou záruku za kvalitu produktu. Oproti tomu PanoBoard je vyráběn kompletně zde v České republice a při jeho výrobě dbáme na každý detail!

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI ČOČKAMI PRISMA TECH a OBYČEJNÝMI ČOČKAMI?

I když se na první pohled může zdát, že rozdíly v čočkách nejsou nijak zásadní, tak je to omyl. Čočky použité v laciných brýlích jsou vyráběné pozvolným lisováním plastu a ve velkých sériových výrobách. Především technologií lisováním čočky nedosahují takových optických hodnot, jako při výrobě vstřikováním. A to je právě případ čoček PrismaTECH. Ty jsou vyráběné extrémně rychlým vstřikováním materiálu do formy při menších sériích. Z toho důvodu jsou čočky kvalitnější, nemají chromatickou aberaci a nedeformují obraz, což má za následek křišťálově čistý obraz.

PROČ NEPOUŽÍVÁME VELKÉ 34mm ČOČKY?

Technologie výroby čoček PrismaTECH nám neumožňuje výrobu většího průměru než 25 mm. Přesto naše čočky dosahují lepších výsledků, čistějšího obrazu a většího úhlu záběru (FOV) než u ostatních cardboardů a dokonce i plastových brýlí. Zkrátka se nám tento průměr osvědčil a pro zobrazení virtuální reality je naprosto dostačující.

PROČ NEMÁ PANOBOARD OVLÁDACÍ MAGNET?

Zapomeňte na magnet a jiné ovládací prvky, na které jste možná u jiných cardboardů zvyklí. V dnešní době je to přežitek. Důvody proč PanoBoard magnetické tlačítko nemá jsou jednoduché a rozumné.
Ovládací magnet funguje jen s velmi malým množstvím telefonů a aplikací. Navíc s novou nastupující platformou Google Daydream je VR aplikace již nebudou podporovat vůbec. Proto jsme udělali PanoBoard nadčasový, univerzální a díky výřezu na prst, kterým je možné poklepat na display telefonu tak maximálně kompatibilní se všemi VR aplikacemi.

MÁ PANOBOARD CERTIFIKACI "WORKS WITH GOOGLE CARDBOARD"?

V současné době na udělení certifikace ¨Works With Google Cardboard¨ čekáme. Je to velmi dlouhý a náročný proces. Nicméně PanoBoard splňuje všechny kvalitativní nároky na udělení certifikace. Její udělení už je v podstatě jen administrativní záležitostí. A všichni víme, že administrativa není zrovna přítel rychlého vývoje a inovace.

NENAŠEL JSEM NFC ČIP!

Přesto, že spousta mobilních telefonů NFC čipy podporují, stále je opravdu velké množství zařízení, které NFC nedokáží rozeznat. Navíc je NFC čipy možné programovat pouze na jednu určitou činnost. Například automatické otevření pouze jedné aplikace, což je v rozporu s naší filozofií, aby byl PanoBoard opravdu univerzální pro veškerá zařízení a nebylo na něm zbytečného a nefunkčního navíc.

JE PANOBOARD RECYKLOVATELNÝ?

Ano! PanoBoard je vyroben 100% z recyklovaného materiálu. Stejně tak je při likvidaci výrobku opět 100% recyklovatelný. Šetříme naše životní prostředí!

KDE NALEZNU A STÁHNU VR APLIKACE?

Naprostá většina aplikací pro virtuální realitu pro mobilní telefony je zdarma a jsou dostupné na Google Play pro telefony s operačním systémem Android, a dále pak na App Store pro telefony se systémem iOS. Stačí ve vyhledávači zadat klíčové slovo ¨VR¨ anebo ¨Virtual reality¨ a obchody Vám nabídnou spoustu aplikací a her, které si může ihned vyzkoušet. Kromě toho je možné pomocí mobilní aplikace YouTube sledovat 360° videa nebo v aplikaci Street View procházet místa, kam byste se jen tak nepodívali. Stačí jen kliknout na ikonu brýlí cardboard a vložit telefon do PanoBoardu. Je to jednoduché. Nemyslíte?

CHCI PANOBOARD CLICK!

A CO APLIKACE?

V současnosti již existují stovky VR aplikací pro mobilní telefony a 360° videí.

Aplikace jsou dostupné zdarma na Google Play či App Store a mohou sloužit nejen k zábavě, ale také k výuce či poznávání dalekých míst, kam byste se za normálních okolností jen tak nepodívali. PanoBoard umožňuje nekonečnou zábavu a zážitky ve formě virtuální reality. Objednejte si ho ještě dnes!

Pokračováním v prohlížení tohoto webu vyjadřujete souhlas o používání cookies Více informací

Náš web přizpůsobujeme na míru vám. Na základě vašeho chování na webu personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ nebo jakýkoli odkaz mimo tuto lištu souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí.

Zavřít