Cardboard je nejprodávanější!

Je za námi první rok a půl, kdy je na pultech prodejců možné koupit spotřebitelské brýle pro virtuální realitu. By bylo vhodné vyhodnotit, jaké VR brýle se staly za tu dobu vůbec nejprodávanějšími na světě. K tomu si nejprve musíme zodpovědět otázku, jak si stojí trh s virtuální realitou dnes?

Na začátku roku 2016 se virtuální realita v podstatě znovuzrodila a masově ovládla zájem spotřebitelů. Především díky cenové dostupnosti a různorodému obsahu. Nástup této nové technologie však nebyl úplně nejhladší a jisté problémy tento trh na začátku trochu poznamenaly. Samotný tehdejší lídr, společnost Oculus, několikrát odložila zahájení prodeje a poté co ani na konci loňského roku včas neuvedla své ovladače Touch, se staly některé herní tituly výhradní záležitostí pro konkurenční HTC Vive, který vstup na trh zvládl poněkud lépe, což zajistilo HTC prozatimní monopol. Tedy co se PC VR týče.

Nesmíme však zapomenout také na zařízení Sony PSVR, které se začlo prodávat v září 2016 a za celkem krátkou dobu už stihli prodat přes 1 milion virtuálních brýlí a tím předstihli HTC i Oculus dohromady. Nicméně co se kvality VR zážitku týče, tak se jim rovnat nemůže.

Jelikož v dnešní době má skoro každý člověk v rozvojovém světě chytrý telefon, dalo se od počátku předpokládat, že nejpočetními zařízeními pro zobrazení virtuální reality budou právě mobilní VR headsety, mezi které patří například Google Cardboard, Homido nebo také Samsung Gear VR.

Analytická společnost SuperData Research provedla analýzu prodejů na VR trhu a zde je výsledek. Absolutním vítězem a nejprodávanějšími brýlemi na virtuální realitu se stal právě kartonový Google Cardboard. V roce 2016 bylo tedy prodáno:

  • 88,4 mil. Google Cardboard (jsme rádi, že PanoBoard také do tohoto čísla přispěl hodnotou přes 100 tis. ks)
  • 2,3 mil. Samsung Gear VR (nikdo však neupřesnil, jestli je toto číslo včetně více jak 1 mil. ks, které Samsung rozdal zadarmo k novým telefonům S7)
  • 745 tis. Playstation VR
  • 420 tis. HTC Vive
  • 355 tis. Oculus Rift
  • 261 tis. Google Daydream

Tyto statistiky také potvrdily servery jako werables.com, forbes.com, businessinsider.com.

Jsou to určitě velmi zajímavá čísla a velmi nás těší! Dokazuje to jen sílu a potenciál, který v našich PanoBoardech dříme.

 

 Pokračováním v prohlížení tohoto webu vyjadřujete souhlas o používání cookies Více informací

Náš web přizpůsobujeme na míru vám. Na základě vašeho chování na webu personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ nebo jakýkoli odkaz mimo tuto lištu souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí.

Zavřít