IMAX plánuje otevřít šest VR kin ještě tento rok

IMAX podle všeho chce virtuální realitu udělat mainstreamovým fenoménem a proto navázal partnerství se společnostmi Starbreeze a Google, aby se to co chtějí, stalo co nejdříve skutečností. Toto oznámení sebou provázelo také představení IMAX Google VR kamery. IMAX zároveň ohlásil, že bude vytvářet stánky, ve kterých si budou návštěvníci moci vyzkoušet virtuální realitu na vlastní kůži. Tyto stánky budou  umístěny ve strategických kinech, obchodních domech a turisticky exponovaných místech.

Společnost IMAX, známá především provozováním 3D kin, která jsou proslulá svou unikátní technologií, bude letos otevírat až šest VR poboček. Jedná se především o USA a vybrané zazraniční země jako je Německo, Francie a některé země jižní Ameriky. Umístění první pobočky s technologií IMAX VR již bylo vybráno a vznikne konkrétně v Los Angeles, uvedl Wall Street Journal.

 

vr_imax

 

IMAX uzavřel spolupráci se stockholmskou společností Starbreeze, aby mohl využít jejich již existující headset s názvem starVR. Tento headset jako jediný poskytuje vyjimečné zorné pole 210°(FOV). Jako součást dohody je, že existující zásoba zábavního obsahu ze sbírky Starbreeze, bude zákazníkům zpřístupněna, stejně tak, jako prémiový obsah, který vznikne spoluprací na projektu IMAX Google VR. IMAX se také bude snažit vytvořit nová partnerství skrze již existující hollywoodská filmová studia, která již s IMAXem spolupracují. Starbreeze plánuje mezitím vydat nový interaktivní obsah prostřednictvím svých vlastních partnerství s herními vydavatelstvími a společnostmi z oblasti herního průmyslu, které kupříkladu zahrnují i společnosti jako Lionsgate, tedy nejsilnější hollywoodské studio, s kterým v současnosti spolupracují na tvorbě hry – John Wick VR. Je nutno zmínit, že Lionsgate není jediným studiem se kterým spolupracují. Výkonný ředitel společnosti IMAX, Richard Gelfond pro The Journal sdělil, že “VR zážitek bude trvat 10 minut a bude stát od 7 do 10 dolarů.”

 

star_vr_hmd

 

“Já jsem byl vždy velikým příznivcem IMAXu, s kterým jsme dobří a dlouhodobí partneři.” Uvedl režisér Michael Bay (Transformers). “Jako filmový tvůrce, určitě vnímám a oceňuji na lokálnosti založené na VR, nabízející vzrušující zážitky a možnost přenést diváka ještě více do světů, které vytváříme. Jsme v pokročilých fázích jednání se společností IMAX ohledně zábavných VR konceptů a velice se těším na to, až bude možné jejich novou technologii vyzkoušet.”

 

michael_bay_VR

 

V pondělí, Starbreeze ohlásil, že spojí síly se společností Acer aby předělali a ještě více zdokonalili Star VR headset pro arkády a zábavní parky. Je nejasné, jestli plán Starbreeze na spuštění jejich první VR arkády v Los Angeles nějak souvisí s oznámením IMAXu. Zdá se ale, že prostě LA je pro Starbreeze hlavním střediskem a trhem, kde chtějí započít svou zábavní činnost.

 

 Pokračováním v prohlížení tohoto webu vyjadřujete souhlas o používání cookies Více informací

Náš web přizpůsobujeme na míru vám. Na základě vašeho chování na webu personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ nebo jakýkoli odkaz mimo tuto lištu souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí.

Zavřít